Primaria Slatioara ii rasplateste pe copiii cu rezultate bune la examene

Într-o ceremonie restrânsă, în incinta Primăriei Slătioara, primarul comunei, Savu Ciocârlan, i-a premiat pe elevii care au obţinut medii mai mari de 9,50. Este vorba despre trei elevi originari din Slaătioara: Nicoleta Florentina Floarea - Bacalaureat - 9,86, care va urma o facultate de limbi străine din Bucureşti, absolventă a Colegiului Naţional „Radu Greceanu", Gabriela Betty Mihai - Bacalaureat - 9,61- absolventă a Colegiului Naţional „Ion MInulescu" şi Mihai Ionuţ Bălşanu - Evaluarea Naţională - 9,62 - absolvent de gimnaziu la Colegiul Naţional „Radu Greceanu".
Elevii au primit suma de 500 lei, fiecare. 

Read 3521 times

Cuvantul primarului

Este sarcina noastră principală de a implementa o strategie care vizează adaptarea permanentă la noile condiţii date de evoluţia comunităţii şi de a exploata oportunităţile oferite comunei noastre pentru dezvoltarea activităţilor economice pe plan local.

Savu Ciocîrlan

Contact

  primariaslatioara(@)yahoo.ro
  0249-431.790
  0249-431.790
Comuna Slatioara | Judetul Olt

sipoca