Intrunire ACOR 06 noiembrie 2012 la Izbiceni

Peste 120 de primari din judetul Olt au fost prezenti marti 6 noiembrie 2012 in incinta Centrului Cultural "Tudor Gheorghe" din comuna Izbiceni la adunarea generale a Filialei Județene Olt a Asociației Comunelor din România. Intrunirea ACOR filiala olt a inceput la ora 10:00 si a avut pe ordinea de zi aprobarea statului filialei Olt a ACOR, alegerea consiliului director al filialei Olt a ACOR si alegerea cenzorului filialei Olt a ACOR. De asemenea, in cadrul intrunirii au fost prezentate actele necesare pentru a deveni membru ACOR si planul strategic de consolidare si dezvoltare al filialei Olt al ACOR.